Zastosowanie Drupala

Drupal to wszechstronny CMS przy jego pomocy możemy zbudować każde rozwiązanie internetowe począwszy od małych stron po ogromne portale i platformy sklepowe.

Poniżej znajduje się lista rozwiązań o charakterystycznych dla danych typów stron wymagań i opisem co Drupal ma do zaoferowania dla każdego z nich.

drupal opinie laptop

Strony internetowe

Mała strona informacyjna

Małe strony często nazywane są potocznie “wizytówkami” ze względu na znajdujące się na nich informacje. Głównie na tego typu znaleźć możemy dane kontaktowe, opcje “o nas” , mapę dojazdu, czasami dodatkowe podstrony.

Warto więc powiedzieć, że taki olbrzym jak Drupal w wersji od razu po zainstalowaniu ma więcej opcji niż wymagane jest na tego typu stronach, więc jeśli chcesz stworzyć tego typu stronę i na tym poprzestać to stworzone zostały do tego prostsze systemy. Jednak myśląc przyszłościowo i wraz z rozwojem Twojego biznesu rozwijać również stronę internetową o nowe możliwości, dodając kolejne funkcjonalności, to Drupal posiadając swoją modułową budowę i zdolność do rozbudowywania w nieskończoność, jest idealny dla tego rozwiązania.

Blogi, forum

Przy użyciu CMS Drupal możemy stworzyć zarówno bloga jak i forum, lecz celem twórców nie były właśnie te dwa typy rozwiązań internetowych i są one traktowane raczej jako dodatek do większych portali aniżeli szczyt możliwości.

Oczywiście te rozwiązania są w łatwy sposób dostępne i wartościowe dla użytkowników, dając wiele możliwości zarządzania dostępami i wyglądem strony. Jeśli myślisz o jednym z tych rozwiązań jako swoim głównym celu to istnieją do tego prostsze, stworzone właśnie pod te rozwiązania, systemy zarządzania treścią.

Serwisy firmowe

Szerokie spektrum zastosowania Drupala w tworzeniu stron internetowych nie ominęło również stron firmowych.

Dla tego typu stron ważne jest aby poza stabilnym i szybkim działaniem, CMS dawał możliwość stworzenia rozwiązań, które wyróżnią nas na tle konkurencji. To co jest domeną tego CMS-a to bez wątpienia nieograniczone możliwości tworzenia, dlatego jeśli masz jakiś abstrakcyjny pomysł, ale boisz się, że nie jest on do zrobienia to właśnie możesz przestać się obawiać bo w świecie Drupala wszystko jest możliwe.

Dla rozbudowanych serwisów firmowych Drupal ma wiele do zaoferowania, bo m.in:

 • wielojęzyczność,
 • zaawansowane zarządzanie użytkownikami
 • ponad 37 000 gotowych rozwiązań,
 • dostępność na każdym urządzeniu,
 • integracje z systemami zewnętrznymi.

Zaawansowane strony urzędowe

To co jest ważne dla tego typu stron to przede wszystkim bezpieczne, stabilne oraz szybkie ładowanie dużych zawartości stron.

Strony urzędowe charakteryzują się jeszcze kilkoma specyficznymi funkcjonalnościami, które bardzo rzadko spotkamy na jakiejkolwiek innej witrynie internetowej, a są to m.in:

 • WCAG 2.0
 • wersja kontrastowa
 • wersja okolicznościowa
 • wersja żałobna
 • powiększanie czcionek – dla słabowidzących
 • drukowanie treści

Jednymi z istotniejszych cech CMS Drupal jest to że strony oparte o ten system mogą liczyć na bezpieczeństwo, wydajne działanie oraz możliwość zrealizowania każdego pomysłu.

Drupala używają m.in. urzędy miasta:

 • Torunia
 • Szczecina
 • Gliwic
 • Koszalina
 • Jeleniej Góry

Sklepy Internetowe

W roku 2011 Drupal rozszerzył swoje zastosowanie dodając możliwość zbudowania pełnowartościowej platformy sprzedażowej, która znacząco zwiększyła zastosowanie samego systemu, ponieważ użytkownicy, którzy z takiej platformy potrzebowaliby tylko kilku elementów na swoje strony, a nie cały sklep to mają taką możliwość wewnątrz Drupala, bez konieczności poszukiwania i integracji z zewnętrznym systemem.

Drupal commerce zbudowany został w oparciu o Drupala wersji 7, która przez wielu uważana jest za najbezpieczniejszą i najbardziej dopracowaną ze wszystkich dotychczas.

Drupal Commerce może w standardzie nie jest tak rozbudowany jak konkurencyjne platformy stworzone wyłącznie do sprzedaży, lecz ma ogromny atut w postaci zintegrowanego i dającego ogromne możliwości systemu do zarządzania treścią. Ta zaleta znacząco wpływa na poziom wykorzystywanego marketingu, zarządzania użytkownikami oraz stałego rozbudowywania tak, aby każdy pomysł, który przyjdzie nam do głowy był do zrealizowania.

Intranety

Niewiele osób może wiedzieć czym właściwie jest Intranet, więc na początek krótkie wyjaśnienie. Jest to system przypominający internet, z tym wyjątkiem, że jest on dostępny tylko dla wybranych przez nas osób, stosowany głównie w firmach dla zapewnienia lepszego przepływu informacji, ważnych danych oraz nadzorowania projektów.

Od Drupala w tej kwestii dostajemy intranet o nazwie Open Atrium. To co w nim znajdziemy to m.in:

 • biuletyny informacyjne
 • poczty elektroniczne
 • blogi firmowe
 • kalendarze

Aplikacje Internetowe

Przez lata funkcjonowania CMS Drupal zdążył zebrać całkiem sporo gotowych do instalacji rozwiązań internetowych w postaci aplikacji internetowych, które są gotowe do instalacji na Twojej stronie.

Do systemu można również stworzyć własne lub zintegrować zewnętrzne rozwiązanie, które jeszcze nie było z nim powiązane.

Podsumowanie

Jak sam widzisz Drupal to narzędzie o szerokim zastosowaniu, możemy przy jego użyciu stworzyć tak naprawdę każde rozwiązanie internetowe jakie tylko przyjdzie nam do głowy. Jego stale rosnący udział w rynku CMS tylko to potwierdza.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania co do konkretnego rozwiązania napisz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *