Rozszerzenia dla Drupala wspierające analitykę strony

Analityka w CMS Drupal

Każdy digital marketer czy analityk internetowy w swojej pracy poszukuje narzędzi, które usprawnią dotychczasowe działania. Analityka w Drupalu dla takich specjalistów jest szczególnie przyjazna, gdyż Drupal oferuje szereg modułów, które zwiększają wydajność pracy, poprzez skracanie wielu procesów. Jakie narzędzie analityczne w Drupalu jest najbardziej przydatne? Poniżej przedstawiamy 5 modułów wspierających analitykę strony dedykowanych temu CMS-owi, które mogą rozwiązać wieczny problem z czasem, redukując liczbę kroków do wykonania.

Google Analitycs

Zainstalowanie modułu Google Analytics na stronę opartej o CMS Drupal pozwala na dodanie systemu śledzenia statystyk Google Analytics na twojej witrynie. Dzięki temu dowiesz się jakie jest zachowanie użytkowników podczas odwiedzin, jakie treści i które strony działają dobrze poprzez informacje o ilości odsłon i spędzonym czasie na danej stronie. To i wiele innych funkcjonalności dostępne bezpośrednio w interfejsie użytkownika Drupal.

Moduł Google Analytics dla Drupala

Webform

Znaczącą rolę tego rozszerzenia powinien podkreślać fakt, iż w momencie pisania tego artykułu,Webform używany jest na 490 000 stronach internetowych. Moduł Webform to kreator formularzy i ankiet, który umożliwia tworzenie od prostych po wielostronicowe formy, dodając przy tym możliwość zbierania statystyk czy powiadomienia e-mail. Atutem jest również pobieranie wyników w różnych formatach i przekazywanie ich do CRM.

Moduły webform

Google Tag Manager

Rozszerzenie Google Tag Manager dla Drupal integruje stronę internetową z aplikacją, dzięki czemu wszelkie konfiguracje analityczne i pomiarowe będą mogły być wdrożone z interfejsu użytkownika. Od teraz tagowanie stron może być jeszcze szybsze!

google tag manager drupal

AddToAny Share Button

Dzięki temu rozszerzeniu otrzymasz buttony udostępniania dla Drupal na Facebooka, Twittera i innych. AddToAny automatycznie integruje się z Google Analytics, dzięki czemu nie trzeba martwić się o statystyki. Dodatkowo moduł ten integruje się również ze skrótami linków i niestandardowymi parametrami, dlatego śledzenie kliknięć udostępnionych linków jest również możliwe.

Addtoany Drupal

Visitors

Ten moduł Drupala świetnie sprawdzi się, jeśli nie chcesz przekazywać swoich danych innym. Visitors po zainstalowaniu generuje raporty z listami użytkowników, którzy odwiedzają twoją witrynę. Wśród statystyk takie dane jak często odwiedzane strony, łączna liczba odwiedzających, liczba odwiedzin strony na dzień, liczba odwiedzających według kraju czy miasta i wiele innych możliwych opcji.

Moduł analityczny visitors do Drupala

Jeden komenatrz do “Rozszerzenia dla Drupala wspierające analitykę strony”

  1. Coraz bardziej przekonuje się do Drupala. Chyba jedynie WordPress pod względem ilości wtyczek do analityki i łatwości ich konfiguracji mu dorównuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *