Jak sprawdzić z której wersji Drupala korzystam?

jak sprawdzić wersje drupala

Sprawdzenie wersji Drupala, którą używamy na stronie to częsta czynność wykonywana przez administratorów strony. Pamięć bywa zawodna. Niestety aktualizacja naszego CMS do aktualnej wersji to obecnie konieczność ze względu na wykryte luki bezpieczeństwa w poprzednich wersjach. Jeśli dawno nie przeprowadzałeś aktualizacji swojego Drupala i jesteś na wersji 6,7 lub 8 to przeprowadzenie aktualizacji jest pierwszą rzeczą, którą powinieneś wykonać. W wielu przypadkach może się to wiązać z dużą ilością pracy, więc warto przy tej okazji zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby przejście na Drupal 9.

Jak sprawdzić wersję Drupala?

W tym celu musimy udać się na podstronę twojadomena.pl/admin/reports/status lub też z menu wybieramy pozycje Raporty – Raport o stanie witryny.

Następnie w sekcji „OGÓLNE INFORMACJE O SYSTEMIE” znajdziemy informację o aktualnej wersji Drupala zainstalowanej na naszej stronie. W naszym przypadku jest to 8.7.5. Znajdziemy tutaj również informacje o wersji PHP zainstalowanej na naszym serwerze i rodzaju bazy danych z której korzystamy.

wersja drupala

Warto dokładniej przyjrzeć się również sekcji błędów i ostrzeżeń umieszczonych poniżej. Poinformują nas o możliwościach poprawy wielu aspektów naszej witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *