Rozszerzenia do Drupala

Chcąc poszerzyć funkcjonalność lub zmienić istniejącą funkcję na swojej stronie www opartej o CMS Drupal, z pewnością skorzystasz z ogólnodostępnych modułów. Moduły do Drupala, nazywane też rozszerzeniami, są pakietami kodu, które w celu włączenia należy zainstalować i analogicznie odwrotnie – odinstalowywanie wyłącza dany moduł. Wśród rozszerzeń wyróżnia się trzy typy modułów: core, contributed and custom.

Moduły core

Pierwsze z nich są modułami podstawowymi i dołączone są do rdzenia Drupala.

Moduły contributed

Kolejne, pobierane ze strony www Drupala, są rozwijane przez społeczeństwo systemu i udostępnione przez nich w sekcji Projekty.

Moduły custom

Ostatnie w kolejności rozszerzenia do Drupala to niestandardowe dodatki tworzone od podstaw lub specjalnie modyfikowane do konkretnego zastosowania przez dewelopera.

Jakie korzyści dają rozszerzenia w Drupalu?

Moduły do Drupala zapewniają różne funkcjonalności jak zarządzanie menu nawigacji, kontami użytkowników czy też umożliwiają tworzenie list i siatek z istniejącej zawartości. Korzystanie z dodatków do Drupala dają nowe możliwości twojej stronie, zwłaszcza, że w bazie darmowych modułów strony systemu znajduje się około 45 tysięcy plików, które pogrupowane są w kategorie. Jeśli jednak okaże się, że nie znalazłeś nic, co odpowiada twoim potrzebom pamiętaj, że masz możliwość stworzenia dedykowanego modułu, zlecając jego realizację firmie wyspecjalizowanej w Drupalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *