Drupal to Open Source

Rozpoczynając swoją przygodę ze światem IT z pewnością wiele terminów będzie dla ciebie nowością i sporo rzeczy trzeba będzie przyswoi. Jedną z takich nowinek może być określenie „oprogramowanie open source”. Co oznacza to pojęcie i czym jest open source?

Czym jest Open Source?

Do konkretów! Program, który opisywany jest jako open source to taki program, którego kod źródłowy jest swobodnie dostępny dla użytkownika. Co to oznacza? Każdy użytkownik może korzystać z oprogramowania open source, co daje mu możliwość pobierania tego kodu, modyfikacji go do własnych potrzeb i rozpowszechniania własnych wersji programu. Co więcej, jakikolwiek program, który powstał na bazie takiego oprogramowania nie musi spełniać wymagań otwartego oprogramowania.

Drupal 8, jako przykład oprogramowania open source

Jednym z najbardziej kompleksowych systemów CMS na rynku jest Drupal 8. Drupal 8, czyli bardziej wydajny, bardziej skalowalny i bardziej elastyczny poprzednik Drupala 7. I tak, Drupal 8 jest oprogramowaniem CMS open source, więc spełnia powyższe wymagania. Do podstawowych zalet Drupala 8 należy możliwość zbudowania prostej strony wielojęzycznej, większa dostępność dla osób z niepełnosprawnościami i lepsza optymalizacja pod SEO. W dobie urządzeń mobilnych Drupal 8 sprawdzi się świetnie, ponieważ stworzony został według zasady Mobile First, a zdjęcia dopasowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia. Drupal 8 skupia się na wolności użytkowników pod kątem kontroli i modyfikacji, a jego zalety tworzą go konkurencyjnym na rynku.

Jeden komenatrz do “Drupal to Open Source”

  1. Tylko Open Source i Drupal to dobry całkiem niezły wybór. Wybór CMSa dedykowanego to w mojej ocenie błąd..jesteśmy związani z firmą produkującą ten CMS na lata i najgorzej jeśli okaże się, że firma średnio sprawdza się w roli partnera biznesowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *