SEO w Drupalu

Każdy przedsiębiorca prowadzący swój biznes w sieci oczekuje, by jego strona www była jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, dlatego też większość ludzi skupia się właśnie na SEO, ponieważ generuje większość ruchu dla witryn.

Czy sprawdzałeś możliwości SEO w Drupalu? Nie wszyscy o tym wiedzą, ale dużą rolę w tym przypadku odgrywa system do zarządzania treścią, dlatego optymalizacja Drupala pod kątem wyszukiwarek stanowi jego mocną stronę. Dodatkowo, Drupal posiada mnóstwo modułów mogących ulepszyć twoją witrynę w wyszukiwarkach. Jakie rozszerzenia są warte uwagi?

PathAuto

Moduł, dzięki któremu dla konkretnych podstron automatycznie generowane są są URL dla użytkownika. Wygląd URL uzależniony jest od naszych preferencji, co jest szczególnie ważne pod kątem SEO w Drupalu.

Metatag

Rozszerzenie pozwala redaktorom stron na ustawianie metatagów tworzących tytuł i opis strony lub niestandardowych metatagów. Dzięki temu rozszerzeniu możliwa jest rownież obsługa metatagów w SM, dzięki czemu wygląd treści na tamtejszych platformach jest pod kontrolą.

SEO Checklist

Ten moduł to po prostu prosta lista, która zawiera kroki, jakie powinieneś wykonać, aby wspomóc działania SEO i zwiększyć szanse na wyższe wyniki w wynikach wyszukiwania. To przydatne rozwiązanie, by móc weryfikować to, co zostało już zrobione i to, co jeszcze przed nami.

XML Sitemap

Dzięki temu modułowi mapa strony jest automatycznie tworzona w formacie XML i przesyłana do wyszukiwarek. XML Sitemap może być również używany do uszeregowania niektórych sekcji strony wyżej, by rankowały lepiej niż pozostałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *