Moduły dla Drupala pomocne przy administracji stroną

administracja stroną drupal

Backup and Migrate

Z tą wtyczką w bardzo łatwy sposób będziesz mógł wykonać backup i przeprowadzić migrację swojej strony. Moduł wykona backup bazy danych, kodu i plików. Wspiera kompresję gzip, bzip i zip oraz harmonogram tworzenia backupów. Dla bardziej zaawansowanych użytkownikow istnieje możliwość eksportowania poszczególnych tabel z bazy danych.

Wysiwyg

Eytor Wysiwyg umożliwia po stronie frontentu skorzystanie z edytora wizualnego Wysiwyg – podstawowego narzędzia do łatwej edycji stron www zawierających różne treści. Z tym edytorem w niezwykle łatwy sposób sformatujesz treść, wstawisz media czy też linki do treści. Instalacja tego modułu powoduje zastąpienie innych medytorów. Do jego instalacji nie jest wymagane posiadanie żadnego konkretnego modułu.

Admin Toolbar

Moduł Admin Toolbar umożliwi ulepszenie domyślnego paska narzędzi (menu administracyjnego na górze witryny) strony na Drupalu. Z pomocą modułu możemy dodać do niego menu rozwijane, które umożliwi bardzo szybki dostęp do wszystkich sekcji panelu administracyjnego. Jest to moduł lekki, który zachowuje wszystkie domyślne funkcjonalności tego paska.

linkit moduł

Linkit

Linkit to moduł który umożliwia łatwy sposób linkować wewnętrznie z wykorzystaniem edytora Wysiwyg. Po wybraniu opcji „Dodaj link” pojawia nam się okienko w którym możemy wpisać tytuł podstrony, którą chcemy podlinkować. Z wykorzystaniem mechanizmu autocomplete automatycznie pojawią nam się opublikowane treści, które możemy wybrać do linkowania przez kliknięcie przyciskiem myszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *