Aktywna społeczność wokół Drupala

Drupal, jako system zarządzania treścią należący do oprogramowań z rodzaju open source, czerpie ogromne korzyści ze swojej społeczności, która składa się z użytkowników o różnych poziomach zaawansowania. Społeczność Drupala to ludzie, którzy rozwijają oprogramowanie z różnych perspektyw – programisty, początkującego przedsiębiorcy czy grafika i to właśnie oni tworzą dziesiątki tysięcy modułów czy też tysiące skórek graficznych.

Obecnie, jeden z popularniejszych systemów CMS, jakim jest Drupal doczekał się kilku wersji, z których najnowszą jest Drupal 8. Społeczność Drupala każdego dnia aktywnie rozwija go, wykorzystując w swojej codziennej pracy lub we własnych celach hobbystycznych. Rosnąca liczba użytkowników, korzystających z tego CMS-a ma coraz większe potrzeby, dlatego też by je zaspokoić powstało wiele rozszerzeń i modułów, które pozwalają na przykład stworzyć sklep internetowy, używając Drupal Commerce. Ten i wiele innych rozwiązań to zasługa zwolenników Drupala z jego społeczności, którzy czynnie biorą udział w rozwijaniu poszczególnych elementów systemu oraz rozwiązywaniu zaistniałych problemów innych użytkowników przy tworzeniu strony internetowej.

Obecnie jedna na czterdzieści stron w Internecie używa Drupala. Jego popularność to zdecydowanie zasługa ludzi – społeczność Drupala promuje go i rozwija, tworząc z tego systemu do zarządzania treścią nowoczesny CMS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *