Drupal na świecie. Kto korzysta z Drupala za granicą?

Poniżej kilka przykładów stron wdrożonych przy pomocy CMS Drupal. Czytając dalej dowiesz się do czego zdolny jest ten system i jakie zalety przemawiają za tym, że jest on wybierany do tworzenia stron www największych światowych marek.

1. GeForce

geforce na Drupalu

Marka produkująca karty graficzne do naszych komputerów, głównie skierowanych dla wymagających użytkowników. Geforce wiedząc, że ich odbiorcy rygorystycznie podchodzą do jakości, nie mogli wybrać innego CMS-a na swoją stronę internetową jak właśnie Drupala.

2. Harvard University

Strona uniwersytetu Harvard na Drupalu

Uniwersytet, który od wielu lat znajduje się na szczycie rankingu najlepszych uczelni na świecie. Strona może nie posiada wodotrysków w postaci rozbudowanych animacji czy efektów parallaxa, ale z pewnością uporządkowanie i zorganizowanie tak ogromnej ilości treści i informacji na stronie wymagało odpowiedniego systemu, który będzie umożliwiał sprawne poruszanie się po stronie wielu użytkowników z całego świata. Dlatego to musiał być CMS Drupal.

3. Jack Daniels

jackdaniels drupal strona

Marka, której nie trzeba przedstawiać, każdy słysząc nazwę Jack Daniels doskonale wie, że chodzi o whiskey Strona bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, nie posiada może skomplikowanych konfiguratorów i funkcjonalności, ale wszechobecne zdjęcia na pełnej szerokości strony, użyte animacje oraz video sprawiają, że strona jest bardzo nowoczesna, a przy tym szybka.

4. RIMMEL London

rimmel na cms drupal

To jedna z najstarszych i najpopularniejszych marek kosmetycznych, nie ma chyba osoby, która choć raz nie widziała bądź słyszała informacji o tym przedsiębiorstwie. Strona, która oparta została o Drupal CMS 7 przyciaga uwagę m.in przez zastososowanie funkcji parallax oraz wykorzystaniu dużych zdjęć i animacji. Na stronie znajdziemy informacje dotyczące tutoriali, kampani, produktów z opcją sprawdzenia w jakiej sieci sklepów znajdziemy konkretny towar. Wszystko to możemy przeglądać w wielu językach z osobną szatą graficzną zależnie od wybranego kraju.

5. USA Gov

usa.gov na drupalu

Oficjalna strona rządu United States of America. Witryna zawiera masę informacji i kontaktów, dlatego jeśli instytucja rządowa wybiera Drupala, to wiedz że jest to bezpieczne rozwiązanie. Warto dodać, że White House, Australia.gov czy Miasto Londyn również używa Drupal CMS.

6. Nevris

nevris drupal

Marka zajmująca się produkcją futer, która eksportuje swoje produkty do ponad 20 krajów na całym świecie. Strona Nevris jak przystało na firmę odzieżową, złożona jest w większości z wielu zdjęć o wysokiej rozdzielczości oraz plików multimedialnych. Strona wygląda bardzo nowocześnie i pomimo wielu “ciężkich treści” chodzi bardzo płynnie

7. Magento

magento na cmsie drupal

Jeden z najpopularniejszych systemów e-commerce, a jeśli nie najpopularniejszy to z pewnością mający największe możliwości w swojej klasie. Strona oczywiście dla zapewnienia optymalnej wydajności i jakości w pełni oparta o Drupal CMS 7.

8. London.gov

london-gov

Strona rządowa jednego z największych miast na świecie. Witryna głównie pełni funkcję informacyjną. Nie znajdziemy na niej zaawansowanych funkcjonalności, lecz cechują ją bardzo częste aktualizacje i masa skategoryzowanych treści na stronie. Pomimo ogromych ilości różnego rodzaju danych strona działa stabilnie i nie straszny jej również wielomilionowy ruch, generowany przez użytkowników w ciągu roku.

9. Timex

sklep timex na drupalu

Jedna z najpopularniejszych amerykańskich marek zajmująca się produkcją oraz sprzedażą zagarków. Polska wersja strony to właściwie połączenie prostego e-commerca ze stroną informacyjną i reklamową marki. Witryna w całości oparta o Drupala 7.

10. McDonald’s

mcdonald

Tej marki chyba przedstawiać nikomu nie trzeba. Absolutny lider jeśli chodzi o bary szybkiej obsługi. Na rynku od 1940 roku. Strona internetowa największej sieci fast-foodowej bardzo intuicyjna i nowoczesna. Wiele dedykowanych podstron z różnymi typami treści, głównie multimedialnymi jak video i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Decyzja o oparciu swojej witryny o CMS drupal z pewnością nie była przypadkowa.

11. World Food Programme

World food programme - Drupal na świecie

Jedna z największych organizacji humanitarnych ONZ, działająca na całym świecie. Powołana już w 1961 roku w jednym szczytnym celu – zwalczaniu głodu na świecie. Drupal w tym przypadku poradził sobie z możliwością przeglądania strony w 11 językach, dużymi ilościami różnego rodzaju treści oraz setkami podstron. Wszystko działa bardzo sprawnie, bez czekania na załadowanie sie zdjęć czy całych podstron.

12. Robbie Williams

Robbie williams cms

Jeden z popularniejszych pop-rockowych brytyjskich artystów na świecie. Każdy z pewnością słyszał piosenki takie jak „supreme” „tripping” czy „feel”. Strona internetowa, której znaczną część stanowią treści multimedialne jak filmy, czy zdjęcia. Witryna integruję się z zewnętrznymi portalami społecznościowymi oraz platformą sprzedażową. Swój ciekawy i nowoczesmy wygląd zawdzięcza zastosowaniu szablonu graficznego opartego o układ siatki „Masonry” który działa na zasadzie umieszczania elementów w oparciu o dostępną przestrzeń w pionowym układzie strony.

13. Crool

crool drupal commerce

Marka pochodząca z Grecji, zajmująca się głównie strojami kąpielowymi dla kobiet. Strona zarówno promująca marki strojów kąpielowych jak i sprzedażowa. Crool postawił na CMS Drupal oraz dodatek sprzedażowy jakim jest Drupal coomerce. Witryna posiada bardzo dużo treści multimedialnych jak video, fotografie czy prezentacje. Sklep sprzedający wiele marek, a w nim znaleźć można m.in. moduł wielojęzyczności, integrację z systemami oraz stronami zewnętrznymi. Marka Crool wykorzystuję, również ciekawą opcję jaką jest „wishlista” czyli lista życzeń, która może pozytywnie wpłynąć na odbiór marki oraz zwiększyć sprzedaż.

14. Lefigaro

lefigaro - francuski portal na Drupalu

To bezsprzecznie najpopularnisjzy portal informacyjny we Francji z ruchem na poziomie 10 milionów każdego miesiąca. Wystarczy samemu wejsc by sprawdzić jak ogromny jest ten serwis i ile różnych informacji z całego świata możemy w nim znaleźć. Na stronie znajdziemy sprawnie funkcjonująca transmisje live telewizji le figaro, mnóstwo skategotyzowanych aktulaności ze świata sportu, polityki, gospodarki i wiele innych. Pomimo ogromnej ilośći róznego rodzaju zawartości strona jest bardzo czytelna, wszystko ma swoje miejsce i użytkownik z pewnością nie ma problmów ze znalezieniem interesjujach go informacji. Strona jest świetnym przykładem możliwości jakie posiada CMS drupal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *