Drupal w Polsce

Drupal w Polsce zyskuje coraz bardziej na popularności. Powstaje wiele polskich stron publicznych opartych o CMS Drupal, dotyczy to również witryn rządowych oraz portali miejskich oraz gminnych. Drupal 8 w Polsce jest również coraz częściej wykorzystywanym systemem do zarządzania treścią również wśród instytucji naukowych takich jak uniwersytety, ale także przedsiębiorstw czy instytucji finansowych.

Jakie polskie strony oparte są o Drupala?

Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Miasto Stołeczne Warszawa

Strony miejskie w domyśle muszą obsługiwać dużą liczbę użytkowników jednocześnie i zawierać przekrój informacji, których poszukują. A wszystko to najlepiej w łatwy i szybki sposób. Tak też jest na stronie Miasta Warszawa, która oparty jest na systemie Drupal.
Urząd miasta Warszawa na Drupalu

InPost

Strona internetowa firm kurierskich musi zawierać dużą ilość informacji, by sprostać oczekiwaniom osób, które je odwiedzają. Tak jest w przypadku InPost, na którego stronie znajdują się informacje o wysyłkach, odbiorach, ofertach indywidualnych, aktualności oraz opcja śledzenia paczki.
Inpost Polska

Lotto

Polski zakład loterii Lotto słusznie wykorzystał Drupala na swojej stronie. To prawdziwa encyklopedia w swojej kategorii. Witryna umożliwia sprawdzanie wyników, granie online oraz umożliwia subskrypcję newslettera. Strona zawiera również aktualności oraz regulaminy dostępnych gier.
Lotto.pl na Drupal cms

Wyższa Szkoła Bankowa

Strona jednej z najpopularniejszych uczelni wyższych w Polsce również oparta jest o Drupal. To kolejna z witryn napakowana informacjami, ponieważ placówka ma kilka lokalizacji, które można na stronie zmienia . Strona umożliwia zapisy na studia online oraz zawiera mnóstwo przydatnych treści dla kandydatów i studentów.
Strona WSB na drupalu

Kwestia Smaku

W przypadku rozbudowanych stron z przepisami najważniejsze jest, by pozwoliły na dużą liczbę odwiedzin jednocześnie na witrynie, zachowując przy tym prędkość ładowania i płynność działania strony. Tak jest w przypadku bloga Kwestii Smaku, który oparty o CMS Drupal działa bez zastrzeżeń i umożliwia czytelnikom komentowanie wpisów oraz tworzenie list ulubionych przepisów.
Kwestia smaku

Polska Agencja Prasowa

Największa agencja informacyjna, która na swojej stronie udostępnia informacje z całego kraju i zagranicy, wybrała CMS Drupal. Na stronie dostępnych są setki tekstów ze zdjęciami z różnych dziedzin, a strona działa bardzo płynnie, mimo swojego charakteru.
Strona polskiej agencji prasowej

Gazeta Polska

Zbiór informacji pod postacią wywiadów, felietonów, artykułów, newsów i archiwum, a wszystko to na stronie Gazety Polskiej w oparciu o Drupal. Strona nie jest przytłoczona ciężarem informacji i w szybki sposób ładuje zawarte na niej treści.
Gazeta polska - Drupal CMS

Jeden komenatrz do “Drupal w Polsce”

  1. Widzę, że duże marki stawiają na Drupala i bardzo dobrze. Poza WordPressem to obecnie w mojej ocenie nie ma CMSa z równie rozwiniętymi możliwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *