Drupal Commerce – sklepy internetowe na Drupalu

Sklep internetowy na Drupal Commerce

Sklep online, jak każda inna strona internetowa musi mieć swoje zaplecze w postaci oprogramowania. Z pewnością kojarzysz system do zarządzania treścią Drupal, który w połączeniu z systemem e-commerce tworzy Drupal Commerce, na którym można postawić swój sklep internetowy.

Tworzenie sklepu internetowego na Drupalu

Podobnie jak Drupal, Drupal Commerce jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że jest całkowicie bezpłatny i ogólnie powszechny. Tego typu rozwiązanie pozwala również na dowolną modyfikację kodu, zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Rozwijając swój biznes nie trzeba martwić się o ograniczenia, ponieważ właśnie ze względu na otwartość kodu możliwe są adaptacje, które sprawią, że sklep online będzie kwitł razem z pozostałymi elementami biznesu.

Nie zapominajmy, że Drupal to jeden z najbezpieczniejszych systemów CMS dostępnych na rynku, dlatego kwestie bezpieczeństwa są na bieżąco monitorowane przez jego społeczność. Można więc powiedzie, że za darmo otrzymujemy niezły pakiet – platformę z dedykowanymi funkcjonalnościami do otwarcia własnego sklepu w Internecie.

Sklep na Drupalu a dodatkowe funkcjonalności

Drupal Commerce doczekał się dwóch wersji i stanowi szereg możliwości, które ułatwią zarządzanie sklepem lub sklepami (zależnie od wersji Drupal Commerce), ponieważ możesz mieć ich kilka wariantów zależnie od waluty, podatków, rodzaju asortymentu. Platforma zintegrowana jest także z kilkoma bramkami płatności jak np. PayU czy PayPal.

Zarządzanie podatkami w Drupal Coomerce również nie stanowi problemu – Drupal może obliczyć je automatycznie, znając specyfikę opodatkowania w Unii Europejskiej, Szwajcarii, USA i Kanadzie. Dodatkowymi opcjami w sklepie jest FAQ, możliwość pisania recenzji i wystawiania ocen przez użytkowników, tworzenie bloga i newslettera oraz wiele innych funkcji.

intuicyjny sklep na drupalu

Sklep internetowy w Drupalu jest intuicyjny

Jeśli posiadasz doświadczenie w obsłudze systemu do zarządzania treścią, jakim jest Drupal to cała reszta pójdzie jak z płatka, jeśli Drupal to dla ciebie nowość – z pewnością szybko złapiesz o co chodzi. Sam proces instalacji może jednak przysporzyć pewnych problemów, dlatego warto zlecić to osobie, która ma w tym doświadczenie lub samemu zaznajomić się z tematem. Bieżące zarządzanie i utrzymywanie witryny w tym oprogramowaniu jest jednak łatwiejsze, ponieważ zespół ma tylko jeden zestaw narzędzi do nauki, co zmniejsza koszty i podnosi efektywność.

Drupal Commerce można rozbudowywać modułami

Sam Drupal Commerce można zintegrować z wieloma platformami zewnętrznymi, dzięki którym będziesz mieć jeszcze większą kontrolę nad prowadzonymi działaniami na sklepie. Sklep możesz połączyć z Google Analytics, by mieć dostęp do statystyk, ale również z systemami księgowymi i magazynowymi, porównywarkami cenowymi czy bazami klientów.

Możliwa jest również integracja z mediami społecznościowymi, rejestrując się np. przez Facebook. Dzięki temu, że Drupal stanowi bazę tego oprogramowania sklepowego warto pamięta , że możesz zwiększyć widoczność sklepu instalując dodatkowe moduły SEO.

Czy warto?

Jak najbardziej, Drupal Commerce to potężne narzędzie do działalności w biznesie online. Zanim jednak zadecydujesz pamiętaj o możliwych utrudnieniach podczas instalacji i konfiguracji, bo pomoc specjalisty jest tu kluczowa.

Szukasz więcej informacji? Zajrzyj na stronę agencji Drupal Solution – https://drupalsolution.pl/uslugi/sklepy-internetowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *